اگر یکسال پیش ۱۰۰ دلار در بیت کوین سرمایه گذاری میکردید , الان چقدر سود میکردید؟

قیمت بیت کوین توانست به بالای ۵۰۰۰ دلار برسد و به پیش بینی هایی که درباره ی آن شده بود برسد.البته با این رشدی که بیت کوین انجام داد بسیاری معتقد هستند که حبابی در حال شکل گیریست که سرمایه گذاری مردم را به خطر می اندازد.

به دلیل رشد بسیار زیاد بیت کوین , محاسبه ی سود خرید سال گذشته ی ، یک سرمایه گذار بسیار سخت است. ولی تصور کنید که وقتی سال پیش بیت کوین با قیمت ۵۷۲$ فروخته میشد , یک سرمایه گذار بسیار معمولی , ۱۰۰ دلار از بیت کوین خرید میکرد.حال در سال ۲۰۱۷ که ارزش بیت کوین به بالای ۵۰۰۰ دلار رسیده است , آن ۱۰۰ دلار تبدیل به ۸۵۰ دلار شده است.

این رشد سریع بسیاری از مردم را نگران کرده که بیت کوین در حال ساختن حبابی باشد که به زودی قرار است منفجر شود. یکی از این افراد نگران در توییتر Bloomberg نوشته است :

 رشد حماسی بیت کوین حتی از حباب بزرگی که دهه ۹۰ ترکید هم پیشی گرفته است.

شایعات حبابی

اگر به جدول ها نگاه کنید , میفهمید که قیمت بیت کوین در چند ماه اخیر سر به فلک کشیده است , که البته متخصصان هم با فرض بر این که قیمت بیت کوین حباب است مخالف هستند.رهبران اقتصادی جهان در بیت کوین پتانسیل رشد و شکوفایی بسیاری را دیدند. تعداد زیادی از مردم معتقد هستند که بیت کوین قبل از رشد صعودی بسیار سریع خود , بسیار کم تر از قیمت واقعی خود دیده میشد.

چرخه ی ساتوشی جدید؟

اگرچه بسیاری از اخبار میگویند که بیت کوین در حال رشد بیشتر و بزرگ تری است و در طی روز های آینده به مراحل بالایی از سهام داری و سرمایه گذاری میرسد.

این چرخه ی الهام و رشد که به الهام ها و رشد های بزرگ تری راه پیدا میکند ( اصطلاحا به آن چرخه ی ساتوشی میگویند) ممکن است بسیار سریع تر از قبل قیمت بیت کوین را بالا ببرد.

در آخر , تعداد محدود بیت کوین ،ممکن است قیمت بیت کوین را بسیار سریع تر از آن چیزی که فکرش را میکنید بالا ببرد.در هر حال , شایعات حبابی در حال کم شدن هستند و مردم انگیزه ی بیشتری برای خرید بیت کوین و انبار کردن بیت کوین های خود بدست آوردند!